Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія

Готуємося до ДПА та ЗНО

 

 

 

 

 

Правила підготовки до державної підсумкової атестації (ДПА), зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО):

1. Запорукою підтримання інтелектуальної форми є добра фізична форма.
2. Перш, ніж починати роботу, усвідом, що ти повинен зробити, скільки це має забрати часу, визнач порядок роботи.
3. Плануючи графік роботи, пам’ятай, що найвища продуктивність праці настає через 20-30 хв. після початку роботи. Найскладніше завдання доцільно виконувати саме тоді. Простіші й цікавіші - наприкінці. Проте, якщо тобі важко, починай роботу з цікавішого.
4. Заздалегідь облаштуй своє робоче місце так, щоб тебе нічого не відволікало від виконання завдань, а всі потрібні предмети були напохваті.
5. Намагайся у процесі роботи дотримуватися визначеного графіка.
6. Починай роботу, відпочивши. Найкращий відпочинок - 1,5-2 год. сну або прогулянка, спорт, допомога батькам по господарству, але не більше, інакше знову втомишся.
7. Першу годину можна працювати без перерви, а далі мають бути 5-10-хвилинні перерви через кожні 40-50 хв. напруженої роботи, під час яких можна виконувати фізичні вправи для релаксації. Не роби відпочинок тривалим.
8. Якщо якесь завдання не можеш виконати одразу, не розгублюйся, спробуй повторити за якийсь час.
9. Також май на увазі: розпочинати будь-яку серйозну роботу, розумову чи фізичну, варто не раніше, ніж через 20-30 хв. після доброї порції їжі. Перед навчанням не бажано вживати жирну їжу, бо від неї хилить на сон - організм зосереджується на перетравленні калорійних продуктів і кров від мозку прибуває до шлунка.
10. Залежно від психологічного типу («жайворонок» або «сова») максимально використовуй вранішній або вечірній час.
11. Не втрачай почуття впевненості у власних силах. Якщо це раптом трапилося, скороти обсяг завдань, щоб виконати їх успішно. Тримайся на позиції переможця, але не бійся й поразок. Перемога не завжди приходитьдо найсильнішого чи найспритнішого, але рано чи пізновона приходить до того, хто повірить у себе.
  1. Якщо ти думаєш, що програєш, то програєш.
  2. Якщо ти думаєш, що не зможеш, то не зможеш.
  3. Якщо ти хочеш, але боїшся, то не досягнеш мети.
  4. Якщо ти чекаєш на невдачу, то вона прийде до тебе.
  5. Успіх завжди з тим, хто його прагне.
  6. Якщо ти думаєш про перемогу, то переможеш.
  7. Повір у себе, щоб досягти успіху.

ЯК ПОВОДИТИСЬ ПІД ЧАС ЗНО

Пам’ятка випускникові 1. Позбутися хвилювання у перші хвилини тестування допоможе глибоке дихання: зробить вдих, потім повільний видих, уявляючи при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте - хвилювання, невпевненість.
2. Не слід лякатися та засмучуватися у першу ж хвилину іспиту, що нічого не знаєш. Такого просто не може бути! Почніть із того питання, на яке можете правильно відповісти. Поступово пригадаєте й інші відповіді.
3. Якщо не знаєте відповіді, то краще запитання залишити й перейти до наступного. Якщо залишиться час, можна буде потім повернутися.
4. Пам’ятайте, що завдання в тестах не пов’язані одне з одним, тому знання, які застосували в одному, вже вирішеному, зазвичай не допомагають, а тільки заважають концентруватися та правильно відповідати далі.
5. Більшість тестових завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє сконцентрувати увагу на одному-двох варіантах.
6. Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути продивитися її та помітити явні помилки.