Діти і комп'ютер.

Комп'ютерна та Інтернет-залежність у дітей

Що ж відбувається з дітьми і яку небезпеку таїть у собі тривале проведення часу біля екрану монітора?

Комп'ютер недарма порівнюють з машиною часу – п'ять хвилин за ним посидів – двох годин як не бувало. І дійсно, зникає почуття реального часу, спостерігається швидка стомлюваність, згодом відбувається порушення сну, зниження фізичної активності, погіршення успішності.

Спостерігаючи за дітьми і підлітками, спеціальними службами зроблені однозначні висновки, що раніше трьох років дитини допускати до ПК не можна. Тривалість роботи для дітей 3-5 років – не більше півгодини, а до 10 років – всього лише годину. Якщо підліток проводить біля екрану монітора більше 4 годин на день, то це привід бити тривогу. У цьому випадку батькам пора задуматись над власним сімейним укладом і планувати спільне дозвілля таким чином, щоб у дитини як можна рідше виникало бажання поринути у віртуальний світ.

Іноді батьки навіть не мають уявлення, в які ігри грає дитина. Сучасні комп'ютерні розваги повністю відображають реальне життя, в якій вже надлишок насильства, жорстокості та агресії. Що ж тоді дивуватися, що підліток починається поводитись дещо неадекватно. Саме дитяча і підліткова несформировавшаяся психіка найбільш сприйнятлива до впливу різних факторів, в тому числі і інтернету.

Занурюючись все більше, як у безодню, в мережі інтернету дитина стає залежною від нього. І це легко зрозуміти за деякими ознаками. Якщо підліток відчуває занепокоєння, не виходячи в мережу навіть нетривалий час, то вже можна констатувати факт залежності.

Шановні батьки! Простягніть руку допомоги своїм дітям! Одного разу занурившись в заманливий світ інтернет-павутини, ваша дитина може більше не з'явитися на поверхні нашої реальності.